Barkod-sistemleri

Barkod Nedir

Barkod Nedir ? Sorusu yıllarca insanların aklında var olan bir soruydu. Her ürünün ambalajında gördüğümüz fakat mantığını çözemediğimiz bir sistem.Barkod hayatımızda kullandığımız birçok ürünün ambalajında bulunan beyaz zemin üzerinde siyah bir şekilde basılmış olan düz çizgiler ve sayılar sistemidir. Bu barkod sistemleri ürünü satın alan açısından pek bir değer taşımasada satıcılar için son derece büyük bir yeniliktir ve kolaylıktır. En büyük kolaylığı temel anlamda zamandan tasarrruf ettirmesidir ve alışveriş sıkıntısını ortadan kaldırmasıdır. Ürünülerin barkodları barkod sistemi sayesinde okutularak ürünün fiyat bilgileri anında bilgisayar ortamında ekrana yansıtılır.Bu da ürünlerin kısa sürede satışını gerçekleştirmektedir. Barkod programları o kadar geliştmiştir ki yazarkasa ve terazi ile da entegre olarak kullanılabilmektedir. Bu da çeşitli sektörlere göre de ayrı ayrı kolaylık sağladığının bir garantisidir.

Bir iş yerine çok fazla ürün girişi yapılıyorsa ve çeşitte doğru orantılıysa ürünlerin stok takibi,kontrolü ve satışı bu programlar sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilir.

Sizlerde iş yerinizde bu barkod programları sayesinde çözüme kavuşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret edip programlar ve fiyatlar hakkında bilgi edinmek.

Bir önceki yazımız olan Tekel Bayii Barkod Sistemi başlıklı makalemizde tekel barkod sistemi, tekel bayii barkod ve tekel sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Leave a comment

Your email address will not be published.


*