fbpx
Anasayfa / Barkod Programı / Büfe Barkod Sistemi

Büfe Barkod Sistemi

Büfe Barkod Sistemi büfe işletenlerin işi artık ile çok basit alınan ve satılan mülklerin takibinin yapılabilmesine imkân tanıyan bu program bunun neticesinde işletmenin kar mı hasar mı ettiğinin bilinmesini sağlamaktadır…

Maliyetlerin hakimiyet edilmesine imkân tanıyan bu program fatura, çek ve bono gibi mali kaliteye sahip işlemlerin basit bir biçimde işlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca stok takibi yapılabilmesine imkân tanıyan Büfe Barkod Sistemi ile stoksuz mahsul tasasına tamamen son verilmektedir.

Büfe Barkod Sistemi Nedir?

Barkod sistemi, mağazalar, kargoculuk, kütüphane yönetim sistemleri, depolama, nakliye, paketleme, dağıtım ve benzeri alanlarda yaygın olarak kullanılan; bilgisayar programlarında geliştirilen otomatik bir tanımlama teknolojisidir. Belirli bir kodlama kuralına göre siyah çubuklardan oluşan barkodlar, grafik tanımlayıcı optik cihazlarda okutulan özel bilgi değerlerine karşılık gelir. Böylelikle stok yönetimi, ürün bilgisi, son kullanım tarihi, üretici firma, ürün fiyatı gibi bilgilere çok hızlı ve güvenilir bir şekilde erişilebilir. Başarılı bir barkod sistemi, ürün barkodlama ve veri girişi işlemleri tamamlandıktan sonra, kullanıcı dostu bir arayüze, güvenilir bir sisteme, herkesin anlayabileceği minimal bir programlamayı gerektirir.

Barkod Nerelerde Kullanılır?

Barkodlar perakende mağazalarda kolayca bulunabilir. Bugün hemen her yerde perakende ürünler, barkod etiketlidir. Barkod, herhangi bir ürünü benzersiz şekilde tanımlama tekniğidir. Optik okuyucular tarafından okunabilen barkodlar, içinde depolanmış bazı şifreli verilere sahiptir. Barkod etiketleri, çok çeşitli stok mallarını sistematik bir şekilde yönetmek için kullanılır. Bu etiketler, türlerine göre ayrılarak üzerlerine basılır.  Barkod Etiketi, bunlar doğrusal barkod ve 2D barkod olmak üzere iki tipte olabilir.

Mevcut işletme onaylarına ve gereksinimlerine göre herhangi bir barkod etiketi oluşturmak kolaydır. Barkodlar, ürün ismi, seri numarası, üretici bilgisi, son kullanım tarihi, üretim tarihi, fiyat vb. ürünle ilgili tüm bilgileri içerir. Barkod etiketleri, geniş iş yelpazesinde avantajlı avantajlar sunar. Barkod teknolojisi önemli bir masraf olmadan iş doğruluğunu, hızını ve verimliliğini artırır. Barkodlar, ürün stoğu ayrıntılarını en kolay şekilde aramaya yardımcı olur. Barkod sistemi bugün küçük ve büyük çaplı bütün ticaret dünyasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Barkod teknolojisi, perakende, imalat, sağlık, depolama, stok kontrolü, bankacılık gibi çeşitli iş sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Alışların ve satışların süratli ve basit bir biçimde sisteme aktarılması sayesinde hiçbir fire kaybı yaşanmaması işletmenin karlılığı üzerinde oldukça tesirli olmaktadır. Ünite maliyet hesaplama özelliği ile de ünite başına kaç lira kar edildiği yeniden Büfe Barkod Sistemi sayesinde olmaktadır…