Anasayfa / Barkod Programı / Mağaza Programı

Mağaza Programı

Mağaza depolarında stokları göz önünde bulundurmak ve buna göre lüzumlu tedbirleri almak nihayet aşama ehemmiyetlidir. Her ne kadar manuel olarak stok takibi yapmak olası olsa da henüz nitelikli Amel sonuçlarını klasik yöntemlerle bitirmek olası değildir. Mağaza barkod sistemi, bu Amel için biçilmiş kaftan gibidir. Hem stok yönetimi, hatta ürünleri gruplandırma gibi özelliklere sahip olması işlerin henüz hızlı şekilde halledilmesine Muavin olmaktadır.

Mağaza Programı Avantajı

Mağazalar için en kuvvet işlerdendir. Bilgisayardaki stokla mağazadaki stok yakalamıyorsa yapılacak en iyi şey özdeş gruptaki bütün mahsulleri saymaktır. Mahsuller arasında karmaşıklık olabilir. Bu sayım içinse alış-satış işlerinin bitmesi lüzumludur. Stok takibi Satış sürek ederken sayım yapılırsa kesin rakamı bulamayız. Doğru stok takibi mağazanızı hasara uğramaktan kurtaracağı için satmaca giriş çıkışlarına azami itina gösterilmelidir. barkod sistemi ile Özellikle değişiklik ambarlarınız varsa her birinin kaydı değişiklik yakalanacağından işaretlediğiniz doğru ambar numarası sağlıklı stok takibi sağlayacaktır.

Mağaza hemen hemen hiç kapanmayan ve iş yoğunluğunun çok fazla olduğu işletmelerdir. Mağaza programı işleyişe hız ve düzen kazandırır. En iyi kâr oranını elde edebilmek için stok kartları tanımlamalarına dikkat etmek gerekir. İzlenebilecek en iyi yol yapılan anlaşmalardaki alış fiyatlarının stok kartına işlenmesidir.market1Böylece alış faturasında gelen her farklı fiyat anında fark edilir. Ve fatura işlendikten sonra alınan raporlarla maliyet oluşturulur. Ve kâr oranı belirlenerek satış fiyatı oluşturulur.

barkod-sistemi-

Barkod sistemleri Stok takibi Mağazalar için en zor işlerdendir. Bilgisayardaki stokla mağazadaki stok tutmuyorsa yapılacak en iyi şey aynı gruptaki tüm ürünleri saymaktır. Ürünler arasında karışıklık olabilir. Bu sayım içinse alış-satış işlerinin bitmesi gereklidir. Satış devam ederken sayım yapılırsa net sayıyı bulamayız. Doğru stok takibi mağazanızı zarara uğramaktan kurtaracağı için fatura giriş çıkışlarına azami özen gösterilmelidir. Barkod sistemi ile özellikle farklı depolarınız varsa her birinin kaydı farklı tutulacağından işaretlediğiniz doğru depo numarası sağlıklı stok takibi sağlayacaktır.

Satış raporlamalarıyla günlük cironuzu takip edebilir. Artan ya da azalan durumuna göre değişik satış aktiviteleri oluşturabilirsiniz. Programınızda her türlü yazıcıyı tanımlayarak barkot basımı, fatura çıktısı alımı, fiş yazdırma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Mağazadaki kasiyer takibi en önemli konulardandır burada en önemli olay barkod sistemi ile beraber bilgisayarı izleyebilecek açıda bir kameradır. Dilerseniz programa uzaktan bağlanıp anlık satışları görebilir, raporları anlık izleyebilirsiniz.