Perakende Satış Programları

, , ,
32 / 100

Stok takibi pek çok şirketin lüzumuna yanıt verecek seviyede geliştirdiği stok takip programları ve barkod programı ile hizmet vermektedir. Barkod programı, Bugüne kadar binlerce market hipermarket restaurant otel motel mağaza fast food turistik kuruluş restoran pastane fabrika sağlık kurumuların işlerini yanılgısız hızlı ve tehlikesiz yapabilmeleri için ayrıntılı programıyla seçim edilmektedir.

Stok Takibi

Ticari şirketler için çok ehemmiyetli olan stok takip programı nitelikli ve emin programıyla Narbarkod tarafından en iyi biçimde desteklenmektedir.

Perakende sektörünün neredeyse esasını oluşturan Stok takip sistemi süratli ve yanılgısız olarak giriş ve satış harekâtlarında kullanılmak zorundadır. Kullanımdaki basitliği ve barkodla birleşen tamlığıyla Narbarkod yoğun iş temposunu eksilten bir otomasyon sistemidir.

İşyerleri İçin Stok Takibi

Barkodlu satış nasıl kurulur sorusu için öncelikle yazılım kısmını ele alırsak, işletme sahibi hangi özellikleri içeren bir program alması gerektiğine karar vermelidir. İhtiyacı olsun olmasın birçok özelliği bünyesinde barındıran bir yazılım tercih etmesi, hem öğrenme sürecini uzatacak, hem de pratik çözümlerle rahat kullanım imkanını elinden alacaktır. Gereksiz özellikler için olması gerekenden daha çok para ödemesine neden olacaktır.

Kısacası programın kullanım amacını belirlemek, yazılım satın alırken çok daha cüz’i miktarda bir ödeme yapmanızı sağlayacaktır.

Örneğin; Ufak bir bakkal işlettiğimizi düşünelim, stok nedir, stok nasıl takip edilir bilmiyoruz, barkod sistemi nasıl kurulur  ve öğrenmekte istemiyoruz, ancak işletmede kendimizin durmadığı zamanlarda yerimize bakan kişilerinde yanlış fiyatlarla ürünleri satıp haksız kazanç ya da kayıp yaşanmasından endişe ediyoruz.

İnternette ufak bir araştırma yaptığımızda birçok programın deneme sürümlerini indirip test edebildiğimiz görülmektedir. Bu tip bir işletmenin 200 TL ile 500 TL arasında bir yazılım lisansı alarak kullanması mümkündür.

Stok takibi ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler

1) Üreticinin sitesinde adresi, telefonu ve mersis numarası var mı kontrol edilmelidir.

2) Satın alınan yazılımla ilgili üreticinin nasıl destek verdiği öğrenilmelidir.

3) Yazılım için aylık / yıllık bir ödemesi olup olmadığı öğrenilmelidir.

4) Yüklenen yazılımın farklı bir bilgisayara kurulmak istenmesi durumunda ücret isteniyor mu sorulmalıdır.

5) Zaman zaman bazı sektörler için ücretsiz olarakta programlar sunulmaktadır. Ancak dikkate alınması gereken nokta bir gün üreticisi programı yayınlamaktan vazgeçerse kullanılan programında atıl duruma gelme olasılığıdır.

ve son olarak gerekli olan, ürünlerimizi programa kayıt edebilmemiz ve satış aşamasında ürünleri bilgisayara aktarabileceğimiz bir barkodlu satış ve okuyucudur.