Marketler günün şartlarından dolayı eskiki manuel iş akışından çıkmaları gerekmektedir. İşte bu amaçtan dolayı marketlerin teknolojik altyapıya sahip olabilmeleri için Market Programı geliştirilmiştir…

Market Programı ile market sahipleri stok durumlarını kolay bir şekilde takip edebilecek bunun neticesinde zamansız ve gereksiz stok tükenmelerinden kendilerini kurtarabileceklerdir. İş yoğunluğu içerisinde kasadaki mevcut para akışını kolay bir şekilde idareyebilmeye imkân tanıyan bu tür programlar market sahiplerinin en büyük sponsoru olacaktır.

Fatura takip, çek takip, mal takip ve günlük alış-satış takip gibi çoğaldırılabilecek bir hayli yarardan Market sahipleri yararlanabilmektedir. Market sahibi olarak tüm iş akışını sağlıklı bir şekilde idareyebilmek için netlikle Market Sistemi satın alınması gerekmektedir.

Market Barkod Sistemleri Nasıl Çalışır?

Tarafımızca işletmenize kurulan sistemde ilk olarak hazır şablonlarda binlerce ürün önceden kayıtlı bulunmaktadır.  Kendi istekleriniz doğrultusunda yeni ürünler ekleyebilir, her ürüne ayrı fiyatlandırmalar sağlayabilirsiniz. Daha sonra el terminali aracılığıyla stok sayımınızı hızlı bir biçimde gerçekleştirerek; hangi üründen ne kadar sahip olduğunuzu sisteme bildirebilmektesiniz. Sisteme girilen diğer komponentlerinizle tam entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Bu işlemden sonra ise olay tamamen satış işleminizdedir. Kasaya gelen müşterilerin ürünlerini barkod okuyucu yardımıyla okutabilir daha sonra ne kadar ücret alınması gerektiğini hatasız bir biçimde hesaplama şansına sahip olabilmektesiniz.  Verilen hesap karşılığında nakit, kredi kartı ya da hediye kodu gibi seçeneklerle ödemenin nasıl yapılacağını seçer tahsilat kısmına giriş sağlayabilirsiniz. Tahsilat işlemi sırasında nakit ödeme ve para üzeri hesaplaması yapmasına olanak sağlayabilirsiniz. Son olarak da fatura kesimi gerçekleştirilebir. Market barkod sistemi;”Teknolojiyle aram çok kötü, teknoloji cahiliyim ben” diyen kişilerin dahi kolayca kullanabileceği biçimde tasarlanmıştır.  Bu noktada çabuk anlaşılır ara yüz sayesinde hızlıca öğrenim sağlayabilir ve aktif olarak kullanabilirsiniz.

Market Barkod Sistemi Avantajları

  1. Doğru Sonuç Verme: Hesaplamalarda ve diğer tüm işlemlerde beşeri hataları ortadan kaldırarak sizi kasa açıklarından korumaktadır. Ne kadar dikkatli olunursa olunsun yoğun zamanlarda bir şekilde hata yapılmaktadır ve maket barkod sistemleri sayesinde bu hatalardan arınabilmektesiniz.
  2. Hızlı İşlem Yeteneği: Satış ve stok üzerindeki bütün işlemlerinizi hızlı yapabilmenize olanak sağlamaktadır. İstenilen tüm bilgileri sizlere hızlı bir biçimde sunmakta ve sizlere daha nesnel kararlar alabilmeniz adına yardımcı olmaktadır.
  3. Maliyet: Stok kontrolleri ve daha doğru işlem yeteneği sayesinde sizi ekstra personel ve iş yükü sorunundan kurtararak sizlere mali konuda da destek sağlamaktadır.
  4. Kolay Anlaşılır Arayüz: Pek çok araçla kullanılabilmekte olan market barkod sistemleri bu araçlar sayesinde çok daha pratik bir biçimde işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlamaktadır.