Anasayfa / Barkod Programı / Stok Takip Sistemi

Stok Takip Sistemi

Ürün takibi, stok takip sistemi işletmenin stok durumunu takip etmek için kullanılan bir sistemdir. Günümüzde çoğu işletmenin yüzlerce hatta binlerce ürünü bulunmaktadır. Hal böyle olunca hangi üründen ne kadar kaldı, hangi üründen ne kadar stok girişi ne kadar stok çıkışı oldu, bu gibi sorular önem kazanmaktadır. Birçok esnafımız ve işletme sahibimiz, önceden stok defterleri ile uğraşırdı. Bu geleneksel sistem hem çok zaman alıyordu, hem zahmetliydi hem de hatalar olabiliyordu. Stokta görünen bir ürün depoda olmayabiliyordu.

Stok takip sistemi gibi son teknoloji ürünler, bu dertleri bitiriyor. Artık müşterilerinize rahatlıkla hizmet verebilirsiniz. Çünkü bu sistem ile hangi üründen ne kadar kaldığını, ne zaman ne kadar stok girişi çıkışı olduğunu bileceksiniz. Deponuza hakim olacak ve ona göre pozisyon alacaksınız.

Ürün Takibi Süreci Nasıl?

Stok yönetiminde temel hususlar kuruluşun büyüklüğü ya da türüne bakılmaksızın aynı mantıkla işler. Depo takip yönetiminde mallar, hammadde veya bileşenler barkod desteği ile depoya teslim edilir. Ürünler raflara yerleştirilirler. Daha sonra mallar depolama alanlarından talep edilen yerlere gönderilir. Stok Takip Programı ile İşletmenizi siz de kolayca büyütebilirsiniz. Malzeme aramak veya malzeme açıklamalarını ezberlemek yerine barkod okuyucu yardımıyla işlemlerinizi kısa sürede yapabilirsiniz.

Barkodlu satış işlemlerinizi çok daha sistematik ve profesyonel şekilde gerçekleştirmek için sayısız işletme tarafından kullanılmış bir satış yönetim biçimidir. Barkod Programı sayesinde işletmenizdeki birçok şeyi otomatikleştirebilir. Hesaplama ve takip işlemlerinizin normale oranla çok daha kolay ve hızlı bir şekilde halledilmesini sağlayabilirsiniz.

tel1243

Stok takip sistemi, genç işletmeciden yaşlı esnafımıza kadar herkesin kolaylıkla kullanabileceği sistemlerdir. Çünkü bu sistem, herkes kolayca kullanılsın diye üretilmiştir. Bugün binlerce esnafımız güvenle bu sistemleri kullanıyor ve olumlu yorumlar yapıyor. Çünkü artık stok defterleri gibi zor yöntemler yerine, son teknoloji kullanılarak anında stok bilgisine ulaşılıyor. Üstelik hangi maldan depoda ne kadar kalmış hemen görebiliyorsunuz. Stok takip sistemi size rapor da sunuyor ve işlerinizi kolaylaştırıyor.

Ancak bu tür sistemler alırken en iyisi profesyonel bir firmayı tercih etmektir. Biz, yıllardır binlerce işletmeye stok takip sistemi sağlıyoruz ve olumlu yorumlar alıyoruz. Profesyonel hizmetimiz ve müşteri öncelikli anlayışımız ile stok takip sistemi arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Referanslar ımız için lütfen tıklayınız.