Veresiye sistem alıcılarınıza olan emanetiniz ne kadar iyi olursa olsun, şirket sahibi ve ticari nezaket gereği alıcılarınızın borçlarını sıkı takip etmek gerekir. Böylece rastgele bir nedenden dolayı kaynaklanabilecek kayıp borçlar, andırılmayan alışverişler veya çok fazla geciken borçların arz edilmesi sağlanabilir. Alıcılarınızla olan ilişkileriniz gereği çok fazla veresiye veren bir esnaf iseniz, veresiye sistemi daha işlevsel hareket alanı yaratacağından veresiyelerin geri dönüşlerinde kasvet yaşamayabilirsiniz.

Ne sağlıyor?

Veresiye talep eden müşterilerin daha önce ne aldıkları, ne kadar tuttuğuna dair önemli bilgiler sağlıyor. Daha önce bir deftere sadece masraf olarak yazılan rakamlardan çok daha fazlasını veresiye programı içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Böylece müşterinin almış olduğu veresiyeye itirazı mümkün halden çıkacaktır.

Müşterilerinize sunacağınız detaylı borç dökümü sayesinde daha güvenilir borç ödeme gerçekleşir. Bazı müşteriler veresiye yazdırdıklarında ekstra olarak kendileri not tutmazlar veya not tutsalar bile yanlış tutabilirler. Bu durum veresiye defteriyle borçları kontrol eden esnafa itiraz etmeyi kolay hale getirebilir. Ancak veresiye sistemi bu cins karmaşıklıklarda daha söyleyici bilgiler sunarak alıcının ikna olmasını sağlamaktadır. Esnafın ve alıcının yanılgılı veresiye kaydı yapmalarını yasaklayan program sayesinde güven kuruluş edilebilir. Program aynı zamanda stok takibi, kasiyer ve tedarikçi takibi gibi değişik özellikte harekâtlar da yerine getirebilmektedir.