35 / 100

Veresiye takibi teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık veresiye işlemleri de dijital ortamda yapılmaktadır. Günümüzde birçok işletme sahibi, teknolojinin getirdiği bu imkanlardan sonuna kadar faydalanmaktadır. Çünkü eskiden uzun süren veresiye takip işlemleri, veresiye programı sayesinde çok hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Veresiye Takibi Artık Kolay

Veresiye takibi programı ile veresiye hesaplarınızı her an kontrol edebilirsiniz. Kimden ne kadar alacağınız var tek tuşla görebiliriniz. Genci yaşlısı bütün girişimcilerin kullanabileceği bir programdır. Kullanımı kolaydır, teknoloji ile aranız iyi değilse bile işlemleri çok rahat yapabilirsiniz.

Ülkemizde yıllardır veresiye geleneği sürmektedir. Çoğu müşteri, nakite sıkışık olabilir ve veresiye talep edebilir. Eğer müşterinin böyle bir talebi varsa en doğrusu yerine getirmektir. Bu sebeple veresiye takip programları binlerce esnafın yardımcısıdır.

tel1243

Veresiye takip özelliği sayesinde her müşteri için ayrı kayıt tutulmaktadır. Dijital ortamdaki kayıtlar hatasız bir şekilde tek tuşa basmanızla önünüze gelir. Böylece her alacak verecek işlemi için defter tutmanız gerekmez. Hem zamandan tasarruf eder, hem de alacağınız parayı net şekilde bilirsiniz.

Bizler de yılların getirdiği tecrübe ve güvenle, müşterilerimize en son teknolojiye sahip olan veresiye takip programları sunmaktadır. Hem kullanışlı hem veresiye takibi de hızlı çalışan bu program, her esnaf veresiye takibi ve işletme sahibinin yardımcısı olacaktır. Eğer veresiye işlemlerinizi hatasız, hızlı veresiye takibi ve net şekilde yapmak istiyorsanız, siz de veresiye takip programı kullanın ve teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanın.

Barkod  Mantığı Nasıl İşler

Bir barkod, 95 parçadan oluşur; değişken kalınlıkta bazı siyah beyaz çizgiler içerir. Bir tarama cihazı, tarayarak barkodu okumak amacıyla bir tür lazer kullanır. Öncelikle tarama başlığı, LED veya lazer ışığını barkoda yansıtır. Işık, barkoddan geri yansır. Barkodun beyaz alanları ışığı fazla yansıtır; siyah alanlar ise az yansıtır. Bir barkod okuma cihazı, satırları soldan sağa doğru okur.

Tarayıcı barkodu geçerken, ışığa göre barkodu (“siyah beyaz beyaz siyah beyaz beyaz beyaz siyah siyah” gibi) tanımlar. Tarayıcıya bağlı bir elektronik devre bu işlemi rakamlara dönüştürür. İkili rakamlar, tarayıcıya bağlı bilgisayara gönderilir ve bu kod, kodu 100100011 gibi algılar. Bu okuma sonrasında ürünlerin veya herhangi bir şeyin; stok kodunu, seri numarasını, fiyatını, stok sayısını hızlı veresiye takibi bir şekilde öğrenmek mümkün olur. Bazı barkod okuma cihazlarında, tek bir fotoelektrik hücre vardır ve tarayıcı başlığını üründen geçirirken, hücre siyah-beyaz barkodun her bir parçasını sırayla algılar. Daha gelişmiş barkod okuyucularda ise, bir dizi fotoelektrik hücre vardır ve tüm kod tek seferde algılanmaktadır.

Kuruyemiş programı nı buradan inceleyebilirsiniz. Referanslar ımızı incelemek için lütfen tıklayınız.