fbpx
Anasayfa / Barkod Programı / Barkot Okutma Sistemi

Barkot Okutma Sistemi

Barkod sistemi, günümüzde gelişen teknolojik gelişmeler sonucu ortaya çıkmış bir sistemdir. NarBarkod olarak, en iyi ve en güncel barkot okutma sistemini siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Barkot okutma sistemleri genellikle karmaşık bir sistem olarak düşünülmüş ve birçok işletme sahibi bu sistemlerden kaçmıştır. Ancak gelişen teknoloji ile herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir sistem yapılmıştır. Teknoloji ile aranız iyi olmayabilir. Bu durumda bile barkot okutma sistemlerini kullanabilirsiniz. Çünkü kolay kullanıcı ara yüzüne sahiptir, kullanıcının kolayca işlem yapması için tasarlanmıştır.

Barkod Programı Nedir?

Barkod sistemi, mağazalar, kargoculuk, kütüphane yönetim sistemleri, depolama, nakliye, paketleme, dağıtım ve benzeri alanlarda yaygın olarak kullanılan; bilgisayar programlarında geliştirilen otomatik bir tanımlama teknolojisidir. Belirli bir kodlama kuralına göre siyah çubuklardan oluşan barkodlar, grafik tanımlayıcı optik cihazlarda okutulan özel bilgi değerlerine karşılık gelir. Böylelikle stok yönetimi, ürün bilgisi, son kullanım tarihi, üretici firma, ürün fiyatı gibi bilgilere çok hızlı ve güvenilir bir şekilde erişilebilir. Başarılı bir barkod sistemi, ürün barkodlama ve veri girişi işlemleri tamamlandıktan sonra, kullanıcı dostu bir arayüze, güvenilir bir sisteme, herkesin anlayabileceği minimal bir programlamayı gerektirir.

Deneme Amaçlı Barkod Sorgulama (Örn; Kola, Tekel Ürünleri, Cips) güncel tahmini fiyatları gösterir

Barkot okutma sistemi birçok faydası bulunmaktadır. Her ürün için ayrı ayrı kar-zarar raporu çıkartabilirsiniz. Toplam stok, kalan stok, stok giriş ve çıkış fiyatları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Fiyat takibi yapabilir, bir ürünün fiyat geçmişini tek tuşla öğrenebilirsiniz.

Barkodların Yapısı

Muhtemelen barkodların oldukça uzun olduğunu fark etmişsinizdir ve bunun nedeni üç farklı bilgi türünü içinde barındırıyor olmasıdır. Bir barkodun ilk kısmı, size verildiği ülkeyi gösterir. Bir sonraki bölüm ürünün üreticisini ortaya koymaktadır. Barkodun son kısmı ürünün kendisini tanımlar. Ürünlerin bir çoğu, UPC olarak bilinen evrensel bir barkod sistemlerini kullanır. Barkod tarayıcıların ürünlerdeki bu siyah beyaz zebra çizgilerini çok hızlı bir şekilde okuyabilmeleri ve bu bilgileri bir ürün veritabanını kullanarak hemen tanımlayabilmeleri nedeniyle işlevsel bir yapıya sahiptir. Her türlü uygulama için farklı tiplerde barkod tarayıcıları mevcuttur. Küçük marketlerde, genellikle basit bir barkod okuma cihazı görmeniz muhtemelken, büyük bir mağazada daha karmaşık bir yapıya sahip lazer tarayıcı görme olasılığınız daha yüksektir.

Barkot okutma sisteminin diğer faydası da işlemleri hızlı yapmasıdır. Ürün okutmayı, raporlamayı ve benzeri işlemleri kolayca yapacaksınız. Eskiden uzun süren tüm işlemler saniyeler içinde yapılabilecektir. Toptancılar da barkot okutma sistemlerini kullanabilir. Yaptığınız ödemelerin tarihini ve miktarını bu sistem sayesinde öğrenebilirsiniz. Barkod okutma Sisteminin Faydaları saymakla bitirilemez

tel1243

Her işinizde olduğu gibi barkot okutma sisteminde de kaliteli bir firma önemlidir. Yaptığı işi bilen, tecrübeli ve yıllardır sektörde olan bir firma olarak NarBarkod hizmetinizdedir. Satış öncesi ve sonrası destek ekibimiz ile kaliteli bir sistem edindiğinize emin olacaksınız. Yıllardır binlerce esnafımıza barkot okutma sistemi sunmaktayız. Sizlere de bir telefon uzaktayız. NarBarkod firması olarak sizlere son teknolojiye sahip kullanışlı sistemler sağlamak isteriz.

Kuyumcu Programı na buradan göz atabilirsiniz.

Referanslar ımız için lütfen tıklayınız.